آموزشی

8 اشتباه بزرگی که در وردپرس مرتکب می شوید

8 اشتباه بزرگی که در وردپرس مرتکب می شوید

از زمانی که طراحی وردپرس شدم، این فرصت را داشتم که با برخی از منحصربه‌فردترین مشتریان و پروژه‌هایی که می‌توانید تصور کنید کار کنم. و این بدان معناست که من تعداد زیادی از اشتباهات رایج در نصب وردپرس را برطرف کرده ام.مهم نیست که مهارت های خود را تا چه حد از طریق وب سایت خود کار می کنند، کار و دانش یک توسعه دهنده حرفه ای اغلب بی نظیر است. از کارهایی که می توانید برای افزایش مهارت های خود در وردپرس انجام دهید، اجتناب از خطاهای رایج باید در راس آن ها باشد. پایبند ماندن به لیست زیر، زمانی که زمان کمک یک توسعه دهنده فرا می رسد، شما را کیلومترها جلوتر می برد. پینک گرافیک مرجع تخصصی طراحی سایت وردپرس در اصفهان می باشد.

8 اشتباه رایج در طراحی سایت وردپرس

در لیست زیر می توانید 8 اشتباه رایج که امکان دارد در طراحی سایت وردپرس انجام شود آورده شده که می توانید با مطالعه این مقاله از انجام آن جلوگیری کنید.
بدون-نسخه-پشتیبان

اشتباه شماره 1: بدون نسخه پشتیبان

نداشتن راه حل پشتیبان در محل، اشتباه شماره یک غیر توسعه دهندگان است. پشتیبان گیری در اصل بیمه ای است که باید در سایت خود داشته باشید. اشتباهات ساده زمانی که پشتیبان ندارید به سرعت به بدترین حالت تبدیل می شوند. مانند فراموش کردن پرداخت قبض هاست یا خرابی سرور. در تجربه من، اکثر صاحبان وب سایت زمان یا منابع لازم برای بازسازی کل وب سایت خود را از ابتدا ندارند، که باعث می شود تهیه نسخه پشتیبان فاجعه بار باشد. با این حال، همه پلتفرم های میزبانی دارای ویژگی پشتیبان نیستند، بنابراین افزونه ها می توانند گزینه خوبی دیگر باشند. Backup Buddy و Updraft هر دو به شما امکان می دهند نسخه پشتیبان تهیه کنید و فرآیندهای آینده را خودکار کنید. سایر پلاگین‌های موجود به شما امکان می‌دهند نسخه‌های پشتیبان خود را به Google Drive یا Dropbox و غیره صادر کنید.

پشتیبان-گیری-نکردن-قبل-از-اجرای-به-روز-رسانی-وردپرس

اشتباه شماره 2: پشتیبان گیری نکردن قبل از اجرای به روز رسانی وردپرس

به روز رسانی نرم افزار بخش ضروری دنیای آنلاینی است که ما در آن زندگی می کنیم، و حتی خود وردپرس هر چند وقت یکبار به روز رسانی های اصلی را انجام می دهد. در حالی که همیشه باید نرم افزار خود را بر روی آخرین نسخه در حال اجرا داشته باشید، هر به روز رسانی جدید با وب سایت منحصر به فرد شما سازگاری ندارد. قبل از اینکه برای هر نسخه نرم افزاری روی “به روز رسانی” کلیک کنید، مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان تهیه کرده اید. هدف این است که در صورتی که برخی از عملکردها یا نمایشگرها در نتیجه اجرای به روز رسانی تغییر کنند یا حتی خراب شوند، نقطه بازگشتی داشته باشیم. اگر به‌روزرسانی‌های داخلی وردپرس باعث ایجاد مشکلاتی در وب‌سایت شما می‌شود، اکنون زمان خوبی برای استخدام توسعه‌دهنده‌ای است که می‌تواند باگ‌های معرفی‌شده با ویژگی‌های نرم‌افزار جدید را برطرف کند.

بدون-محیط-مرحله-بندی-برای-آزمایش

اشتباه شماره 3: بدون محیط مرحله بندی برای آزمایش

هر زمان که وب سایت شما در حال تغییر یا به روز رسانی است، یک قانون خوب این است که آن را در یک محیط مرحله بندی خنثی آزمایش کنید. اجرای هر گونه به‌روزرسانی در یک وب‌سایت زنده، احتمالاً حتی قبل از اینکه متوجه شوید مشکلی وجود دارد، خطر برخورد کاربران را با چیزی خراب می‌کند. این امر مخصوصاً برای افراد مبتدی غیرتوسعه‌دهنده‌ای که بیشتر به Google برای درک نحوه خواندن و نوشتن کد متکی هستند صادق است. یک روش آزمایش و خطا در واقع می تواند شما را بسیار دور ببرد. اما حتی کپی و چسباندن ساده می‌تواند منجر به وقفه‌های بزرگی شود که نمی‌توانید به تنهایی و بدون توسعه‌دهنده آن را حل کنید. با یک محیط صحنه‌سازی، می‌توانید مسائل را قبل از اینکه آنها را زنده کنید ببینید. (مانند پشتیبان‌گیری، برخی از میزبان‌ها برنامه‌هایی با محیط‌های مرحله‌بندی دارند.)

عدم-استفاده-از-تم-های-فرزند

اشتباه شماره 4: عدم استفاده از تم های فرزند

اکثر وب سایت های وردپرسی با استفاده از تم ها ساخته می شوند. استفاده از تم های از پیش ساخته شده مسلماً ساده ترین راه برای غیر توسعه دهندگان برای ساخت وب سایت هایی است که به نظر می رسد حرفه ای انجام شده است. اما هر زمان که در حال تغییر کد در وب سایت خود هستید، اطمینان از تغییر موضوع مناسب بسیار مهم است. تم های والدین اغلب درصد زیادی از وب سایت شما را اجرا می کنند. درست مانند نرم افزارها، گاهی اوقات نیاز به ترفندها و به روز رسانی ها دارند. این بدان معناست که وقتی تم به‌روزرسانی می‌شود، هرگونه تغییر کد سفارشی بازنویسی شده و گم می‌شود. اگر موضوع شما 70٪ یا بیشتر از وب سایت شما را تشکیل دهد، این یک موفقیت بزرگ است. اینجاست که تم های فرزند به کار می آیند. حفظ تغییرات خود در یک طرح زمینه فرزند به شما این امکان را می دهد که طرح زمینه والد را بدون بازنویسی کد سفارشی به روز کنید.

استفاده-از--adminبه-عنوان-نام-کاربری-شما

اشتباه شماره 5: استفاده از adminبه عنوان نام کاربری شما

منطقی است که چرا صاحبان وب از یک تنظیم ساده و پیش فرض نام کاربری استفاده می کنند. اما داشتن admin به عنوان نام کاربری در واقع یک دعوت باز برای هکرها است. در دنیای امروزی، ربات‌های خودکار اکثر هک‌های وردپرس را با حدس زدن نام کاربری و رمز عبور هر زمان که فرم ورود به وردپرس را تشخیص می‌دهند، انجام می‌دهند. این همان چیزی است که به عنوان هک brute-force شناخته می شود و بسیار قابل اجتناب است. شما هنوز به یک حساب اداری برای وب سایت خود نیاز دارید. فقط آن را به معنای واقعی کلمه هر چیزی غیر از مدیر نامگذاری کنید. هنگامی که حساب کاربری مدیر شما دیگر عملکردهای وب سایت شما را اجرا نمی کند، می توانید آن را برای همیشه حذف کنید. تغییر مسیر WP-admin یک لایه حفاظتی اضافی ایجاد می کند، زیرا ربات ها نمی توانند صفحه ورود شما را برای حملات brute force پیدا کنند. WordFence یک افزونه امنیتی اضافی است و تنها در 30 روز گذشته بیش از 8 میلیارد حمله را مسدود کرده است. همچنین می توانید از این افزونه برای تغییر مسیر پیش فرض /wp-admin به چیزی منحصر به فرد استفاده کنید.

یک-پلاگین-برای-هر-مشکل

اشتباه شماره 6: یک پلاگین برای هر مشکل

طیف گسترده ای از ابزارها و افزونه های موجود در وردپرس به کاربران کمک می کند هر تجربه سایت را سفارشی کنند و محتوای درون صفحه خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنند. اما این قابلیت سفارشی‌سازی به معنای هزاران ترکیب مختلف تم و پلاگین است که به طور همزمان وجود دارد و می‌تواند مشکلات عملکرد منحصربه‌فردی ایجاد کند. تلاش کنید فقط افزونه هایی را که واقعاً نیاز دارید و واقعاً استفاده می کنید نصب کنید و افزونه هایی را که نیاز ندارید حذف کنید. حذف نکردن افزونه های استفاده نشده شما را در معرض مشکلات امنیتی بیشتری قرار می دهد. اگر نمی‌توانید تمام افزونه‌های خود را به تنهایی سازماندهی کنید، نگران نباشید، توسعه‌دهندگان متخصص وردپرس نیز می‌توانند در این مورد کمک کنند.

عدم-توجه-به-عملکرد-وب-سایت

اشتباه شماره 7: عدم توجه به عملکرد وب سایت

وقتی صحبت از عملکرد به میان می‌آید، هر عنصر وب‌سایتی که می‌بینید تا حدودی بر سرعت کلی آن تأثیر می‌گذارد. تصاویر بزرگ و حجیم مانع اصلی عملکرد هستند. بهینه سازی تصویر مزایای زیادی در وزن صفحه و زمان بارگذاری دارد که می تواند رتبه بندی جستجو را نیز افزایش دهد. هم زمان مسدود کردن بالا و هم تعداد زیاد درخواست های صفحه http به طور قابل توجهی بر عملکرد تأثیر می گذارد. WP Rocket دارای ویژگی‌های کش تهاجمی CSS و جاوا اسکریپت، ترکیب کد و ابزار کوچک‌سازی است. این یکی از سریع ترین راه ها برای بهبود نمرات عملکرد است. GTMetrix گزارش‌های دقیق و کاربردی ارائه می‌دهند تا بتوانید تلاش‌های خاصی را برای بهبود عملکرد وب خود انجام دهید. ممیزی عملکرد وب سایت شما را نشان می دهد که واقعاً باید به خطاهای قرمز و زرد توجه کنید.

نداشتن-کارشناس-وردپرس-در-تیم-شما

اشتباه شماره 8: نداشتن کارشناس وردپرس در تیم شما

صاحبان وب از اینکه می توانند وب سایت های خود را خودشان طراحی و اجرا کنند، افتخار می کنند. اما شما همیشه به یک متخصص نیاز خواهید داشت. حداقل گاهی اوقات. داشتن فردی در اطراف برای کمک به شما برای نظارت مداوم بر سلامت وب سایت شما نیز ایده بدی نیست. یکی از مواردی که معمولاً در بین صاحبان وب فراموش نمی شود، تعمیر و نگهداری معمول وب سایت است. برای کسانی که در حفظ وب سایت خود به خوبی نگهداری می شوند، سودهای بزرگی به همراه دارد، و عواقب به همان اندازه برای کسانی که تصمیم می گیرند آن را نادیده بگیرند، وجود دارد. این احتمال وجود دارد که نتوانید این نوع خدمات پیچیده را به تنهایی اجرا کنید. اینجاست که توسعه دهنده شما وارد می شود. مشکلات اضطراری بزرگترین دلیل برای داشتن یک توسعه دهنده خوب هست.

نتیجه گیری

به‌عنوان یک طراح وب سایت حرفه ای، هیچ چیز بیشتر از زمانی که مشتریان تلاش می‌کنند تا بهترین شیوه‌ها را برای وب‌سایت‌هایشان یاد بگیرند و پیاده‌سازی کنند، مرا تحت تأثیر قرار نمی‌دهد. هر دانش قبلی که با طراح وب سایت خود به میز می آورید قطعا به اجرای کارآمدتر فرآیند کمک می کند. خودتان را قدرتمند کنید و ببینید که چگونه وب سایت شما در برابر این لیست از خطاهای رایج مقاومت می کند. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید باشد و از انجام دادن این اشتباهات جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *