آموزشی

بهترین سایت های تشخیص فونت از روی عکس

بهترین سایت های تشخیص فونت از روی عکس

شناسایی یک فونت، به خصوص زمانی که با تایپوگرافی آشنا نیستید، می تواند مشکل باشد. این یک سناریوی رایج است: شما فونتی را می‌بینید که دوست دارید، اما از نوع فونت یا نام آن مطمئن نیستید. خوشبختانه، بسیاری از وب سایت ها و منابع آنلاین می توانند به شما در یافتن و شناسایی فونت استفاده شده کمک کنند.
پینک گرافیک در این مقاله میخواهد بهترین سایت های تشخیص فونت از روی عکس را به شما معرفی کند تا به راحتی و در چند ثانیه فونت دلخواه خود را پیدا کنید و در طرح خود استفاده کنید. در ادامه با 5 سایت برتر در زمینه تشخیص فونت از روی عکس شما را آشنا خواهیم کرد.

5 سایت برتر تشخیص فونت از روی عکس

در اینجا، ما پنج وب‌سایت را بررسی می‌کنیم که می‌توانند فونت‌ها و نحوه استفاده از سایت‌ها را برای شناسایی فونت در تصاویر خود، همراه با مزایا و معایب هر وب‌سایت شناسایی کنند.

1.whatfontis

WhatFontIs یکی از شناخته شده ترین ابزارهای شناسایی فونت است. تصویری را آپلود کنید کادری را بر روی متن در تصویر برجسته یا بکشید و روی مرحله بعدی کلیک کنید. می توانید تصویر را بهینه کنید، مانند تنظیم روشنایی و کنتراست.شما باید کاراکترها را مطابق تصویر وارد کنید. اگر یک فونت باعث تقسیم حروف می شود، روی آنها کلیک کرده و بکشید تا آنها را در یک کاراکتر ترکیب کنید. یک تیک در پایین وجود دارد که فقط فونت های رایگان را نمایش می دهد.پس از اتمام، 60 فونت اول را خواهید دید، ترکیبی از فونت‌های تجاری با قیمت و استفاده شخصی رایگان که با تصویر شما مطابقت دارند.

معایب

 • نسخه رایگان تنها امکان انتخاب چهار تا ده کاراکتر را فراهم می کند.
 • تبلیغات ممکن است در طول فرآیند ظاهر شوند. نسخه حرفه ای بدون آگهی است.

مزایا

 • این سایت دارای کاتالوگ بیش از 840000 فونت تجاری و رایگان است.
 • در هر نتیجه منطبق، 60 فونت را نشان می دهد.

2.WhatTheFont

WhatTheFont از طریق پایگاه داده صدها هزار سبک فونت خود با استفاده از یادگیری عمیق جستجو می کند تا بهترین مطابقت را برای فونت در تصویر آپلود شده شما پیدا کند. به سادگی یک تصویر را آپلود کنید به طور خودکار شناسایی می شوند. متن در کادرهای جداگانه ظاهر می شود و به شما امکان می دهد با کلیک بر روی Identify font روی متن کلیک کرده و آن را شناسایی کنید.

معایب

 • فونت ها رایگان نیستند و به دلار آمریکا فهرست شده اند.
 • نیاز به ثبت نام دارد.
 • ما ایرانی ها به دلیل تحریم نمیتوانیم از آن استفاده کنیم.

مزایا

 • آسان برای استفاده.
 • این سایت دارای پایگاه داده با بیش از 130000 سبک فونت است.
 • می توانید نحوه ظاهر فونت را در تصاویر مشاهده کنید.

3.Font Squirrel Matcherator

Font Squirrel Matcherator مانند سایر سایت های فونت آنلاین کار می کند. شما با آپلود یک تصویر شروع می‌کنید، متنی را که می‌خواهید فونت آن را بدانید برجسته می‌کنید و روی Mactcherate It کلیک می‌کنید!سپس فونت‌هایی را می‌بینید که با تصویر شما مطابقت دارند و گزینه خرید فونت یا دانلود رایگان آن را مشاهده خواهید کرد.

معایب

 • اگر تصویر دارای فونت های متعدد باشد، باید حروف را برش دهید.

مزایا

 • استفاده از سایت سریع و دقیق است.
 • گزینه ای برای دانلود فونت های رایگان وجود دارد.

4.Fonts Ninja

Fonts Ninja با سایر شناسه های فونت متفاوت است. شما همیشه نیازی به شناسایی فونت ها از روی تصاویر ندارید. چیزی که Fonts Ninja را متمایز می کند، توانایی آزمایش بیش از 3000 فونت بر روی هر نرم افزار طراحی، از جمله Sketch، Photoshop و Figma است.

5.ویژگی فونت MATCH ADOBE PHOTOSHOP

Adobe Photoshop یک شناسه فونت نسبتاً قدرتمند دارد که به کتابخانه عظیم Adobe Fonts متصل است. تصویری را که می‌خواهید در فتوشاپ شناسایی کنید باز کنید و فونت خود را انتخاب کنید. سپس به Type > Match Font بروید. این فونت جایگزین هایی را به شما می دهد که با ویژگی های تصویر انتخابی شما مطابقت دارند

چه چیزی فونت را مهم می کند؟

اکثر پروژه های طراحی به یک فونت نیاز دارند، عنصری مهم برای ارتباط و تاثیر بصری. فونت ها می تواند به بینندگان کمک کند لحن را درک کنند و پیامی را منتقل کنند. به صور مثال: فونت دست خط می تواند فضای شخصی را نشان دهد، در حالی که sans-serif می تواند حاکی از حرفه ای بودن و کارایی باشد. یک فونت متمایز می تواند با جذب افراد و متمایز ساختن آن از سایر برندها در شناخت یک برند بسیار مهم باشد.

نحوه تشخیص فونت فارسی از روی عکس

آیا تا به حال فونتی پیدا کرده اید که برای پروژه بعدی شما عالی به نظر برسد، اما نتوانید بفهمید که چیست؟ این برای همه ما اتفاق افتاده است.اگر با مشتری کار می‌کنید، اولین قدم ساده‌ترین راه این است که از مشتری بپرسید که آیا نام فونت را می‌داند و آیا قبلاً برای آن پول پرداخت کرده است یا خیر. برای تشخیص فونت ی توانید از سایت هایی که در بالا معرفی کردیم استفاده کنید و فونت خود را شناسایی کنید و در طراحیتان استفاده کنید.

4 سایت برتر دانلود فونت فارسی

از جمله سایت های موفق ایرانی که در زمینه ارائه فونت خدمات می دهند می توان به موارد زیر اشاره کرد:
سایت-فونت-یاب

1.فونت یاب

یکی از به روزترین و  بهترین سایت های دانلود فونت، فونت یاب است که در سال 1391 فعالیت خود را شروع کرده است. در این سایت علاوه بر اینکه می توانید فونت های مختلف را مشاهده و دانلود کنید، می توانید تاریخچه این فونت ها را بخوانید. این سایت دارای انواع فونت های فارسی و انگلیسی رایگان و پولی است که می توانید به آسانی از آن ها استفاده کنید.

سایت-فونت-جو

2.فونت جو

فونت جو یکی دیگر از بهترین سایت های ارائه دهنده انواع فونت های رایگان و پولی می باشد. همچنین این سایت از طراحان فونت حمایت می کند و اجازه نشر این فونت ها را در سایت خود می دهد.

ایران-فونت

3.ایران فونت

ایران فونت یکی از قدیمی ترین و جامع ترین سایت های دانلود فونت فارسی و انگلیسی می باشد که در سال 1389 فعالیت خود را آغاز کرده است. زمانی که وارد سایت می شوید با دسته بندی های متعدد از فونت های فارسی و انگلیسی مواجه می شوید که انتخاب را برای شما راحت تر می کند. همچنین از منوی طراحان می توانید با طراحان فونت این مجموعه آشنا شوید.

سایت-یو-فونت

4.یوفونت

یوفونت یکی از جامع ترین سایت های دانلود فونت فارسی، انگلیسی، وکتور ، آیکن و فونت های مخصوص اینستاگرام، اینشات و … می باشد. این مجموعه در سال 1391 فعالیت خود را در اینترنت شروع کرد و حدود یک میلیون عدد از انوع فونت ها را درون خود دارد.

تشخیص فونت فارسی آنلاین

این سایت های رایگان به شما امکان می دهد فونت مورد در عکس، طرح یا تصویر را شناسایی کنید، حتی اگر منبع تصویر را نداشته باشید. الگوریتم‌های قدرتمند یادگیری ماشینی متن‌های تصویر را تجزیه و تحلیل می‌کنند و آنها را با فونت‌های شناخته‌شده با دقت شگفت‌انگیزی مطابقت می‌دهند. اما باید توجه داشته باشید که سایت هایی که در بالا معرفی شده اند فقط برای تشخیص فونت انگلیسی هستند و برای تشخیص فونت فارسی کاربردی ندارند. برای تشخیص فونت فارسی بهتر است از فتوشاپ استفاده کنید.

تشخیص فونت فارسی از روی عکس در فتوشاپ

اگر به هیچ کدام از سایت هایی که معرفی شد دسترسی ندارید می توانید از طریق فتوشاپ، فونت مورد نظر خود را شناسایی کنید و از آن در طراحی خود استفاده کنید. ابتدا متن خود را انتخاب کنبد سپس به منوی type بروید و زیر منوی Match Font انتخاب کنید هنگامی که گزینه Photoshop Font Match را انتخاب کردید ، لیستی از قلم های مشابه مورد استفاده در تصویر را انتخاب کرده و به شما پیشنهاد می کند.

تشخیص فونت انگلیسی از روی عکس

آیا تا به حال با یک فونت خوب روی پوستر، تبلیغ یا کتاب مواجه شده اید، اما نتوانید بفهمید که چه فونتی است؟ این یکی از اولویت‌های اصلی در ادغام‌ها برای تطبیق یک طرح موجود، اطمینان از سازگاری در چندین پروژه یا به سادگی امتحان یک ایده طراحی خاص است. شما به راحتی میتوانید از سایت های بالا برای تشخیص فونت خود استفاده کنید و از آن در پروژه و طراحی های خود به راحتی استفاده کنید.

تشخیص فونت از روی متن

انتخاب فونت مناسب برای هر کار طراحی ضروری است و سایت‌هایی که بررسی کرده‌ایم می‌توانند ابزار ارزشمندی برای طراحان و سازندگان محتوا باشند. شما می توانید به سرعت و به راحتی فونت ها را با این سایت ها شناسایی کنید و در زمان و تلاش صرفه جویی کنید.

سایت تشخیص فونت انگلیسی

فونت ها بخشی جدایی ناپذیر از زبان طراحی ما هستند و درک نحوه عملکرد آنها و مکان یافتن آنها یک مهارت طراحی مهم است. به این ترتیب، تعدادی از منابع موجود برای کمک به شناسایی فونت ها وجود دارد. فقط کافیست عکس فونت موردنظر خود را در یکی از سایت های بالا آپلود کنید تا در میان هزاران فونت انگلیسی، فونت موردنظر شما را بیابد و فایل دانلود آن را به شما ارائه دهد.

برنامه تشخیص فونت فارسی اندروید

اپلیکیشن WhatTheFont و Shazam برای تشخیص فونت استفاده می شود که به دو صورت اندروید و ios قابل استفاده است. کافیست عکس فونت را در اپلیکیشن بارگذاری شود تا فونت موردنظر را به شما نشان دهد. از مزایای این اپلیکیشن می توان به سریع و دقیق بودن آن اشاره کرد، همچنین می توانید فونت را با متن خود امتحان کنید علاوه بر این، اپلیکیشن می تواند چندین فونت را در یک تصویر شناسایی کند و لینک دانلود آن را به شما ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *