آموزشی

10اصل طراحی سایت حرفه ای که باید رعایت کنید

10اصل طراحی سایت حرفه ای که باید رعایت کنید

یک طراحی سایت حرفه ای موثر باید عملکرد مورد نظر خود را با انتقال پیام خاص خود انجام دهد و در عین حال بازدیدکننده را درگیر کند. عوامل متعددی مانند ثبات، رنگ ها، تایپوگرافی، تصاویر، سادگی و عملکرد به طراحی خوب وب سایت کمک می کنند. هنگام طراحی یک وب سایت، عوامل کلیدی زیادی وجود دارد که به نحوه درک آن کمک می کند. یک وب سایت خوب طراحی شده می تواند به ایجاد اعتماد کمک کند و بازدیدکنندگان را برای اقدام راهنمایی کند. ایجاد یک تجربه کاربری عالی شامل اطمینان از اینکه طراحی سایت حرفه ای شما برای قابلیت استفاده و استفاده از آن آسان است بهینه شده است.

10 اصل طراحی سایت حرفه ای که باید رعایت کنید

در زیر دستورالعمل هایی وجود دارد که هنگام بررسی پروژه وب بعدی خود به شما کمک می کند.
آیکن-هدف-گذاری

1.هدف وب سایت

وب سایت شما باید نیازهای کاربر را برآورده کند. داشتن یک هدف ساده در همه صفحات به کاربر کمک می کند تا با آنچه شما ارائه می دهید تعامل داشته باشد. هدف وب سایت شما چیست؟ آیا اطلاعات عملی مانند “چگونه راهنمایی کنیم” را به مردم می دهید؟ آیا این یک وب سایت سرگرمی مانند پوشش ورزشی است یا محصولی را به کاربر می فروشید؟ اهداف مختلف زیادی وجود دارد که وب سایت ها ممکن است داشته باشند.

design-vector

2. سادگی

سادگی بهترین راه برای در نظر گرفتن تجربه کاربری و قابلیت استفاده از وب سایت شما است. در زیر راه هایی برای دستیابی به سادگی از طریق طراحی آورده شده است. در واقع شما با ساده طراحی کردن سایت خود چشم مخاطب را زیاد درگیر نمی کنید و مخاطب بلافاصله چیزی را که می خواهد به آن دسترسی پیدا می کند.

.رنگ

رنگ قدرت انتقال پیام ها و برانگیختن پاسخ های احساسی را دارد. پیدا کردن پالت رنگی که متناسب با برند شما باشد به شما این امکان را می دهد که بر رفتار مشتری خود نسبت به برند خود تأثیر بگذارید. انتخاب رنگ را به کمتر از 5 رنگ محدود کنید. رنگ های مکمل خیلی خوب کار می کنند. ترکیب رنگ های دلپذیر باعث افزایش جذب مشتری و ایجاد حس خوبی در کاربر می شود.

.فونت خوانا

فونت نقش مهمی در وب سایت شما دارد. توجه را جلب می کند و به عنوان تفسیر بصری صدای برند عمل می کند. فونت باید خوانا باشند و فقط از حداکثر 3 فونت مختلف در وب سایت استفاده کنید. سعی کنید از فونت های مناسب با موضوع سایت خود استفاده کنید تا به زیبایی هر چه بیشتر سایت کمک کنید به طور مثال برای سایت های شرکتی باید از فونت های رسمی و بولد استفاده کنید و برای سایت های هنری از فونت هی فانتزی استفاده کنید تا مخاطب به سایت شما جذب شود.

correction

3.محتوا

یک وب سایت موثر هم طراحی عالی دارد و هم محتوای عالی. استفاده از محتوای عالی با زبان جذاب می تواند بازدیدکنندگان را با تبدیل آنها به مشتری جذب و تحت تاثیر قرار دهد. سعی کنید از محتواهای اصل و جذاب استفاده کنید و از محتواهای کپی و نامرتبط استفاده نکنید.

سرعت-سایت1

4.زمان بارگذاری

انتظار برای بارگذاری یک وب سایت باعث از دست دادن بازدیدکنندگان می شود. تقریباً نیمی از بازدیدکنندگان وب انتظار دارند که یک سایت در 2 ثانیه یا کمتر بارگذاری شود و به طور بالقوه سایتی را که بارگذاری نشده است در عرض 3 ثانیه ترک می کنند. بهینه سازی اندازه تصویر به بارگذاری سریعتر سایت شما کمک می کند.

ux-سایت

5.موبایل دوستانه

افراد بیشتری از تلفن یا دستگاه های دیگر خود برای مرور وب استفاده می کنند. مهم است که وب‌سایت خود را با طرح‌بندی واکنش‌گرا بسازید، جایی که وب‌سایت شما می‌تواند با صفحه‌های مختلف تنظیم شود.

question-mark

6.کاربران را مجبور به فکر کردن نکنید

صفحه وب باید واضح و قابل توضیح باشد. هنگامی که شما یک سایت ایجاد می کنید، وظیفه شما این است که از شر علامت های سوال خلاص شوید. تصمیماتی که کاربران باید آگاهانه اتخاذ کنند و مزایا، معایب و جایگزین ها را در نظر بگیرند.

رنگ-لوگو

7.از یک پالت رنگ مکمل استفاده کنید

پالت رنگی که استفاده می کنید حال و هوای طراحی سایت شما را تعیین می کند. برای مثال، استفاده از رنگ‌های قهوه‌ای تیره و مشکی می‌تواند حسی روستایی و خوش خلق ایجاد کند، در حالی که رنگ‌های پاستلی می‌توانند کاملاً بازیگوش و مدرن به نظر برسند. به هر حال و هوایی که می‌روید، مهم است که مطمئن شوید رنگ‌هایی که استفاده می‌کنید به خوبی با هم کار می‌کنند. گاهی اوقات، این بدان معنی است که به سایه های مشابه چسبیده اما متضادها نیز می توانند جذب شوند (مثلاً نارنجی و آبی) چه رنگ هایی را انتخاب کنید که در چرخه رنگ مقابل یا در کنار یکدیگر قرار دارند، آنها باید مکمل یکدیگر باشند.

متعادل-سازی-پست-اینستاگرام

8.مخاطب را در نظر داشته باشید

طراحان خوب می دانند که فقط ایجاد یک وب سایت نیست که فکر می کنند خوب به نظر می رسد. برای اینکه واقعاً وب سایتی ایجاد کنید که سر و صدای آنلاین را کاهش دهد، آنها باید مستقیماً از طریق طراحی با مخاطبان خود صحبت کنند. خود را به جای مخاطبان خود قرار دهید و از خود بپرسید بزرگترین نیازها، خواسته ها و ترس های آنها چیست. این باید انتخاب های طراحی شما را دیکته کند، از فونت ها و رنگ هایی که استفاده می کنید تا متن دکمه و پیمایش وب سایت شما.

ui-سایت

9.بهینه سازی دکمه ها و فراخوان برای اقدام

در حالی که دکمه ها اغلب آخرین چیزی هستند که به طراحی سایت اضافه می شوند، اما نقشی ضروری دارند. آنها می توانند عامل تعیین کننده ای باشند که آیا کاربر به پیمایش وب سایت شما ادامه می دهد یا پنجره را می بندد. دکمه های وب سایت شما باید فریاد بزنند، نه زمزمه کنند. یعنی باید در مقابل سایر عناصر بصری صفحه برجسته شوند و به راحتی پیدا و کلیک شوند.

شعارلوگو

10.به جزئیات توجه کنید

وقتی صحبت از طراحی سایت حرفه ای می شود، تصویر بزرگ بدون شک مهم است. به هر حال، نحوه گرد هم آمدن همه عناصر بصری است که ظاهر و احساس کلی وب سایت شما را دیکته می کند. با این حال، مهم است که چیزهای کوچک را نادیده نگیرید. توجه به جزئیات ریزتر مانند نمادهای پاورقی، فاصله متن و تعاملات میکرو واقعاً به متمایز کردن وب سایت شما کمک می کند.

طراحی سایت حرفه ای

اساساً عادات کاربران در وب با عادات مشتریان در فروشگاه تفاوت چندانی ندارد. بازدیدکنندگان به هر صفحه جدید نگاه می‌کنند، بخشی از متن را اسکن می‌کنند و روی اولین پیوندی که مورد علاقه‌شان است یا به طور مبهمی شبیه چیزی است که به دنبال آن هستند، کلیک می‌کنند. در واقع، بخش‌های بزرگی از صفحه وجود دارد که حتی به آن‌ها نگاه نمی‌کنند. طراحی یک سایت به صورت کاملا حرفه ای یک امر زمان بر و تخصصی است که باید برای آن وقت ویژه ای گذاشت تا بتوانید بهترین نتیجه را از آن بگیرید.

قیمت طراحی سایت

شفاف بودن در مورد هزینه ها و به دست آوردن ارزش مناسب برای پول در شرایط اقتصادی امروز مهم است. شما به وب سایتی نیاز دارید که نیازهای شما را برآورده کند، به بازدیدکنندگان شما خدمات دهد. قیمت طراحی سایت به عوامل مختلفی همچون نوع آن سایت به طور مثال شرکتی، فروشگاهی، نوبتدهی و… بستگی داره و البته به زمانی که برای طراحی سایت اختصاص می دهید. پینک گرافیک طراحی سایت در اصفهان را به صورت تخصصی انجام می دهد و شما را در زمینه انتخاب بهترین ها راهنمایی می کند تا بتوانید بهترین خود را به مشتری خود نشان دهید و از طریق آن فروش شگفت انگیزی را تجربه کنید.

طراحی سایت با وردپرس

شما باید روش مناسب خود را انتخاب کنید. استخدام یک طراح وب گران تر است، اما دردسرهای فنی را از دست شما دور می کند. استفاده از سازنده وب سایت ارزان و آسان است، اما سطح کنترلی که با وردپرس دارید را ندارید. وردپرس به شما انعطاف‌پذیری می‌دهد، اما عملی‌ترین رویکرد است. وردپرس یکی از برترین سیستم های مدیریت محتوا در جهان می باشد که می توانید هر طرحی که در نظر دارید درون آن پیاده سازی کنید.

طراحی سایت فروشگاهی

امروزه به دلیل مشغله های زیادی که مردم دارند ترجیح می دهند خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام دهند که به راحتی درب منزل تحویل گیرند. خرید اینترنتی نیازمند یک سایت می باشد که هم از لحاظ بصری زیبا باید هم از لحاظ سرعت بارگذاری، به سرعت بارگذاری شود تا مخاطب برای بازکردن آن معطل نشود در غیر اینصورت از سایت شما خارج و از خرید منصرف می شود پس در زمان طراحی یک سایت فروشگاهی به این نکته دقت کنید.

خدمات طراحی سایت

وب سایت شما مهمترین ابزار فروش و بازاریابی است که در اختیار دارید. خدمات طراحی سایت در هر شرکتی متفاوت می باشد اما از متداول ترین آن ها می توان به ارائه هاست و دامنه، قالب و افزونه های اورجینال، سئو مقدماتی، اسلایدهای اختصاصی، افزودن محصولات یا خدمات، گالری نمونه کار و…. می باشد. در لینک زیر میتوانید انواع خدمات و قیمت های طراحی سایت را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *